Mikrodermabrazyon

Alüminyum kristallerinin hafif basınçlı bir sistemle cilde uygulanması işlemidir. Cilt temizliğinde dünyada en sık uygulanan tedavi olan mikrodermabrazyonda hedef: Cildi ölü deriden arındırmak. Ölü deriden arınan cildin emilim oranı artar, bu da kullanılan ürünlerin daha etkili olmasını sağlar. Bu tedavi kristal partüküller ile gözenekleri tıkayan ölü hücreleri temizler, gözenekleri sıkılaştırır ve cildinizi pürüzsüzleştirir.

Mikrodermabrazyon nedir?

Mikrodermabrazyon, alüminyum kristallerinin basınçlı bir sistem ile cilde uygulanması ve aynı anda geri vakumlanması işlemidir. Böylece cilt yüzeyindeki hasarlı hücrelerin hızla yok edilmesi amaçlanır. Bu işlem sayesinde cilt yenilenmesini tetikleyen ve altta yenilenen dokunun hızla cilt yüzeyine ulaşımı hedeflenir. Bu cilt soyma işleminde, cildin yüzeyindeki ölü deri yok edildiği için sonrasında ciltte kullanılan tüm ürünlerin emilim oranı artar ve bu ürünlerin faydaları maksimize edilir. Cildi yeniden yapılandırmada mikrodermabrazyon işlemi uygun bir baz sağlama avantajı ile sonraki cilt işlemlerinin de etkisini arttırır.

Mikrodermabrazyon kimlere uygulanır?

Ciltte iyileştirme ve yenileme işlemleri yapılacak kişilerde, bu işlemlerin etkisini hızlandırmak amacı ile mikrodermabrazyon uygulanır. Akne izi tedavileri, cilt lekelenmeleri ve cildin yağ dengesini sağlamak ihtiyacı duyulan kişilerde özellikle önerilen bir işlemdir. Mikrodermabrazyon, kontrollü bir cilt soyma ile bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır ve kolajen yapımını uyarır.

Mikrodermabrazyon nasıl yapılır?

Mikrodermabrazyon işleminde, cilt öncelikle bir ön temizlik ile yağlarından arındırılır ve temizlenir. Daha sonra ölü hücreleri yok etmek amacı ile cilt yüzeyine yüksek basınç ile alüminyum oksit kristalleri püskürtülür. Bu hücreler ile karışmış haldeki kristal tozcukları yine vakum ile emilirler. Bu yöntem ile gözenekleri tıkayan ölü hücreler temizlenir, gözenekler sıkılaşır ve cilt pürüzsüzleşir.

Mikrodermabrazyon işlemi ne kadar sürer?

Mikrodermabrazyon işlemi ortalama yarım saat süren ağrısız, rahat ve kısa bir uygulamadır.

Mikrodermabrazyon işlemi tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Mikrodermabrazyon genellikle 7-10 gün aralıklarla, 6-8 seans tekrarlanması tavsiye edilen bir işlemdir.

Mikrodermabrazyon yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Mikrodermabrazyon uygulamasının hemen sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar görülebilir. Uygulama sonrası ilk günlerde düzenli bir şekilde güneş koruyucu kullanılması önerilir. Uygulamanın yapıldığı gün makyaj yapılmaması ve takip eden ilk bir kaç gün hafif makyaj yapılması gerekir.

Mikrodermabrazyon hangi durumlarda uygulanmaz?

Ciltte açık yaralar, akut egzema ya da cildin uçuk oluşturmaya müsait olduğu durumlarda mikrodermabrazyon işleminin ertelenmesi tavsiye edilir. Bunun sebebi, işlem sonrasında cilt yüzeyinde ortaya çıkacak mikro travmaların bu belirtileri yayması ve enfeksiyonu arttırması riskleridir.

Kimler mikrodermabrazyon yaptırmamalıdır?

Mikrodermabrazyon işlemini hamile ve emziren kişilerin yaptırması tavsiye edilmez. Ağır ve düzenli ilaç tedavisi gören hastaların da bu işlemi yaptırması uygun değildir.

Mikrodermabrazyon yapılırken ağrı yada acı hissedilir mi?

Mikrodermabrazyon işlemi, yapılırken herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaratmayan bir işlemdir.

Mikrodermabrazyon işleminin yan etkileri var mıdır?

Mikrodermabrazyon bir deri soyma ve cilt yenileme işlemidir. Bu yüzden çok hassas cilt yapısına sahip kişilerde uygulanması tavsiye edilmez. Yapılacak dermatolojik muayene sonrasında mikrodermabrazyon yaptırmaya uygun kişilerde güvenle uygulanır.

Dermabrazyon fiyatları nedir?

Dermabrazyon fiyatları hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Mikrodermabrazyon, cilt soyma kremlerine alternatif midir?

Yapılacak tedavinin içeriğine doktor muayenesi sonrasında hastanın cildinin kalınlığı ve cilt tipi gibi faktörler değerlendirildikten sonra karar verilir. Tedavi cilt soyma kremleri ile kombine edilebileceği gibi, pek çok vakada mikrodermabrazyon işlemi tek başına uygulandığında da başarılı sonuç verir.

Lazerle cilt soyma yöntemi ile mikrodermabrazyon işlemi aynı mıdır?

Yapılacak tedavinin içeriğine doktor muayenesi sonrasında hastanın cildinin kalınlığı ve cilt tipi gibi faktörler değerlendirildikten sonra karar verilir. Tedavi lazerle cilt soyma ile kombine edilebileceği gibi, pek çok vakada mikrodermabrazyon işlemi tek başına uygulandığında da başarılı sonuç verir.

Google Yorumlar

Mükemmel
38 değerlendirmeler göre.
beyzanur oral
beyzanur oral
2023-11-20
Sevgili Betül Hanım’ a kaşımın üzerindeki bölgesel küçük bir çukurlaşmadan ötürü gittim Scarlet uygulaması düşünüyordum fakat kafamda soru işaretleri vardı. Kendisiyle görüşmemiz sonucu gerçek anlamda samimi bir şekilde bizi bilgilendirdi. Ticari bir amaç gütmeden bizi aydınlattı. Genel olarak cildimle alakalı daha sonra kendisiyle tekrar görüşeceğiz. Kendinizle alakalı bu alanda bir işlem yaptrmak istiyorsanz gönül rahatlığyla Betül hanımı tavsiye ediyorum
Sebnem Ozgur
Sebnem Ozgur
2022-11-17
Sevgili Betül Hoca’nın engin bilgisini ve konuya hakimiyetini son derece etkileyici buldum. Güler yüzü ve her şeyi, aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde anlatması da hastaya büyük bir güven veriyor. İyi ki varsınız.
Burak Özgür
Burak Özgür
2022-11-16
Bilgisine ve içtenliğine hayran kaldığım değerli bir hekim.
Met Egeli
Met Egeli
2022-06-22
Dr. Betül Şengör çok deneyimli ve bilgili bir doktor. Ekibi de çok güler yüzlü. Tavsiye ederim.
Gül Çelikten
Gül Çelikten
2022-06-22
Her zaman ki gibi hem bilginedirici hem de beklentimi karşılayan bir işlemdi.Çok teşekkürler
Zuhal Şimşek
Zuhal Şimşek
2022-06-15
Dr. Betül harika bir hekim. Kendisine İlk defa işlem yaptırmak için geldiğimde tedirgindim. Doğal olacak mı diye kafamda sorular vardı. Gerek samimiyeti gerek yaklaşımı beni çok rahatlattı ve işlemde çok rahattım. Sonuç mu… Tam da istediğim gibi oldu. Kendisinin müdavimi oldum. Asla başka bir yere gidemem. 🙏🏻😊
Burcu Kuskay
Burcu Kuskay
2022-06-01
Dr. Betül Şengör şu ana kadar tanımış olduğum en iyi dermatoloji uzmanı değil aynı zamanda en iyi doktordur. Çünkü kendisi size bir uygulama yapmadan önce, sorunlarınızın fiziksel, çevresel, genetik, vb. sebeplerini derinlemesine araştırmakta ve öncelikle bu sebepleri değerlendirmektedir. Riskli olan hastalıklarda bile daha yüzeysel araştırmalar yapan doktorlara çokça rastlıyoruz. Dr. Betül Hanım size çözüm sunabilmek için sizi tanımaya çalışmakta ve sizin fikirlerinizi dinlemektedir. Yalnız son kararınızı verirken kendinizi onun yönlendirmesine bırakmanızı tavsiye ederim ki onun bilgi ve deneyiminden de sonuna kadar faydalanabilesiniz. Kendisi size sadece gerçekten gerekli olan uygulamaları yapacak ve en önemlisi de kendinizi çok iyi ve çok da bilgi edinmiş hissedeceksiniz. Son olarak eklemek isterim ki muayenehanesinin atmosferi, muayene ve uygulama asistanının ve ofis asistanlarının ilgisi ve profesyonelliği de müthişti.
IPEK DEMIRCAN
IPEK DEMIRCAN
2022-04-22
Highly scientific and ethical dermatologist ! I am a medical doctor and her patient for more than 10 years . I strongly recommend her