Kişiye Özel Cilt Bakımı

Kişiye özel cilt bakımı ile cildin o andaki ihtiyacını gidermek için yapılacak olan cilt bakımı anlatılmak istenir. Cildimiz dış ortama karşı bizi koruyan ve dışarıyla ilişkimizi sağlayan bir organdır. Hava değişimlerinden, iklimlerden, çevresel faktörlerden her gün etkilenir. Bazen yağlı bir cildin susuz kalabildiğini veya kuru bir cildin yağlanabildiğini gözlemleriz. Bu durumda cildi net bir şekilde sınıflayarak yağlı cilt ve bu nedenle yağlı cilt bakımı yapılmalıdır şeklinde ele almak, her zaman doğru değildir. Kişiye özel cilt bakımında cildin temizliği cildin ihtiyacına göre belirlenir, bazen dermokozmetik ürünler ile bazen de tıbbi cihazlarla cilt temizlenir. Arkasından sağlıklı bir cilt için gereken bakım planlanır. Bunun için vitamin ve antioksidan içeriği olan kapsül bakımlar veya bitkisel içeriği olan ve yatıştırıcı besleyici özellikteki aromatik bakımlardan söz edilir.

Kapsül bakımlar 5 çeşittir ve geneo isimli bir tıbbi cihaz ile beraber yapılır. Halk arasında köpük bakımı olarak da bilinir. Ayrıntılı bilgi geneo başlığı altında verilmiştir.

Aromaterapi bakımı ise, bitkilerin kök, yaprak ve çiçeklerinin öğütülmesiyle elde edilen yağların kullanılarak yapıldığı bir cilt bakım türüdür. Bu bakım ile cildin yatıştırılması ve beslenmesi amaçlanır. Zihin, beden ve ruhsal bir terapi şeklinde uygulanan bu bakım, masaj teknikleriyle ve manuel olarak yapılır. Cildin kan ve lenfatik damarlarının da drenajına yardımcı olan manuel uygulamanın yanı sıra, bitkisel aromatik yağların kokularının da psikolojik olarak rahatlatıcı ve cildi canlandırıcı etkileri olabilir.

Aromaterapi cildin su yani daha fazla nem ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz danışanlarımıza önerdiğimiz bir bakımdır. Kişiye özel olarak planlanan bu bakım tüm cilt tipleri için uygun olmakla beraber nemsiz ve hassasiyeti olan ciltler için önerilir. Farklı cilt bakım cihazları ile kombine edilebilir. İhtiyaca göre tekrar eden cilt bakımları önerilebilir.

Google Yorumlar

Mükemmel
38 değerlendirmeler göre.
beyzanur oral
beyzanur oral
2023-11-20
Sevgili Betül Hanım’ a kaşımın üzerindeki bölgesel küçük bir çukurlaşmadan ötürü gittim Scarlet uygulaması düşünüyordum fakat kafamda soru işaretleri vardı. Kendisiyle görüşmemiz sonucu gerçek anlamda samimi bir şekilde bizi bilgilendirdi. Ticari bir amaç gütmeden bizi aydınlattı. Genel olarak cildimle alakalı daha sonra kendisiyle tekrar görüşeceğiz. Kendinizle alakalı bu alanda bir işlem yaptrmak istiyorsanz gönül rahatlığyla Betül hanımı tavsiye ediyorum
Sebnem Ozgur
Sebnem Ozgur
2022-11-17
Sevgili Betül Hoca’nın engin bilgisini ve konuya hakimiyetini son derece etkileyici buldum. Güler yüzü ve her şeyi, aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde anlatması da hastaya büyük bir güven veriyor. İyi ki varsınız.
Burak Özgür
Burak Özgür
2022-11-16
Bilgisine ve içtenliğine hayran kaldığım değerli bir hekim.
Met Egeli
Met Egeli
2022-06-22
Dr. Betül Şengör çok deneyimli ve bilgili bir doktor. Ekibi de çok güler yüzlü. Tavsiye ederim.
Gül Çelikten
Gül Çelikten
2022-06-22
Her zaman ki gibi hem bilginedirici hem de beklentimi karşılayan bir işlemdi.Çok teşekkürler
Zuhal Şimşek
Zuhal Şimşek
2022-06-15
Dr. Betül harika bir hekim. Kendisine İlk defa işlem yaptırmak için geldiğimde tedirgindim. Doğal olacak mı diye kafamda sorular vardı. Gerek samimiyeti gerek yaklaşımı beni çok rahatlattı ve işlemde çok rahattım. Sonuç mu… Tam da istediğim gibi oldu. Kendisinin müdavimi oldum. Asla başka bir yere gidemem. 🙏🏻😊
Burcu Kuskay
Burcu Kuskay
2022-06-01
Dr. Betül Şengör şu ana kadar tanımış olduğum en iyi dermatoloji uzmanı değil aynı zamanda en iyi doktordur. Çünkü kendisi size bir uygulama yapmadan önce, sorunlarınızın fiziksel, çevresel, genetik, vb. sebeplerini derinlemesine araştırmakta ve öncelikle bu sebepleri değerlendirmektedir. Riskli olan hastalıklarda bile daha yüzeysel araştırmalar yapan doktorlara çokça rastlıyoruz. Dr. Betül Hanım size çözüm sunabilmek için sizi tanımaya çalışmakta ve sizin fikirlerinizi dinlemektedir. Yalnız son kararınızı verirken kendinizi onun yönlendirmesine bırakmanızı tavsiye ederim ki onun bilgi ve deneyiminden de sonuna kadar faydalanabilesiniz. Kendisi size sadece gerçekten gerekli olan uygulamaları yapacak ve en önemlisi de kendinizi çok iyi ve çok da bilgi edinmiş hissedeceksiniz. Son olarak eklemek isterim ki muayenehanesinin atmosferi, muayene ve uygulama asistanının ve ofis asistanlarının ilgisi ve profesyonelliği de müthişti.
IPEK DEMIRCAN
IPEK DEMIRCAN
2022-04-22
Highly scientific and ethical dermatologist ! I am a medical doctor and her patient for more than 10 years . I strongly recommend her