Dudak Dolgusu

Dudaklarımız da cildimiz gibi yaş aldıkça suyunu kaybeder, kırışır yani yaşlanır. Dudak dolgusu, dudaklara kaybettiği hacmi yeniden kazandırmak veya dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların derinleşmesini önlemek için uygulanır. Ayrıca bazı jest ve mimiklerimize bağlı olarak ortaya çıkan dudak asimetrilerinin düzeltilmesi için de yine dudak dolgusu uygulanabilir.

Cildimize en yakın özelliklere sahip olan dolgu; hyaluronik asit dolgusudur. Vücudumuzun kendisininde ürettiği hyaluronik asit, dudak dolgusu için ilk tercih edilen maddedir. Dudaklar, alt yüzümüzde çene kadar hatta bazen daha da fazla dikkat çeken önemli bir alandır. Dudaklarımız ve dişlerimiz uyumlu ise gülüşümüz anlamlı ve güzeldir. Bu nedenle dudak dolgusu yaparken dişlerin durumu ve diş sıkma kasının fazla aktif olup olmaması da değerlendirilmesi gereken durumlar arasındadır.

Dudak dolgusunu, dudakları nemlendirmek (yaşlanmasını geciktirebilir), hacim vermek, dudak asimetrisini düzeltmek, ‘smokerlines’ yani dudak üstündeki çizgileri hafifletmek isteyen herkes yaptırabilir.

Konusunda uzman hekimler tarafından uygulanır. İlk gün ve ertesi gün hafif bir ödem yapabilir. Uygulama süresi yaklaşık 20 dakika olup kullanılan hyaluronik asit miktarına bağlı olarak etki süresi 12 ay sürebilir.

Google Yorumlar

Mükemmel
38 değerlendirmeler göre.
beyzanur oral
beyzanur oral
2023-11-20
Sevgili Betül Hanım’ a kaşımın üzerindeki bölgesel küçük bir çukurlaşmadan ötürü gittim Scarlet uygulaması düşünüyordum fakat kafamda soru işaretleri vardı. Kendisiyle görüşmemiz sonucu gerçek anlamda samimi bir şekilde bizi bilgilendirdi. Ticari bir amaç gütmeden bizi aydınlattı. Genel olarak cildimle alakalı daha sonra kendisiyle tekrar görüşeceğiz. Kendinizle alakalı bu alanda bir işlem yaptrmak istiyorsanz gönül rahatlığyla Betül hanımı tavsiye ediyorum
Sebnem Ozgur
Sebnem Ozgur
2022-11-17
Sevgili Betül Hoca’nın engin bilgisini ve konuya hakimiyetini son derece etkileyici buldum. Güler yüzü ve her şeyi, aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde anlatması da hastaya büyük bir güven veriyor. İyi ki varsınız.
Burak Özgür
Burak Özgür
2022-11-16
Bilgisine ve içtenliğine hayran kaldığım değerli bir hekim.
Met Egeli
Met Egeli
2022-06-22
Dr. Betül Şengör çok deneyimli ve bilgili bir doktor. Ekibi de çok güler yüzlü. Tavsiye ederim.
Gül Çelikten
Gül Çelikten
2022-06-22
Her zaman ki gibi hem bilginedirici hem de beklentimi karşılayan bir işlemdi.Çok teşekkürler
Zuhal Şimşek
Zuhal Şimşek
2022-06-15
Dr. Betül harika bir hekim. Kendisine İlk defa işlem yaptırmak için geldiğimde tedirgindim. Doğal olacak mı diye kafamda sorular vardı. Gerek samimiyeti gerek yaklaşımı beni çok rahatlattı ve işlemde çok rahattım. Sonuç mu… Tam da istediğim gibi oldu. Kendisinin müdavimi oldum. Asla başka bir yere gidemem. 🙏🏻😊
Burcu Kuskay
Burcu Kuskay
2022-06-01
Dr. Betül Şengör şu ana kadar tanımış olduğum en iyi dermatoloji uzmanı değil aynı zamanda en iyi doktordur. Çünkü kendisi size bir uygulama yapmadan önce, sorunlarınızın fiziksel, çevresel, genetik, vb. sebeplerini derinlemesine araştırmakta ve öncelikle bu sebepleri değerlendirmektedir. Riskli olan hastalıklarda bile daha yüzeysel araştırmalar yapan doktorlara çokça rastlıyoruz. Dr. Betül Hanım size çözüm sunabilmek için sizi tanımaya çalışmakta ve sizin fikirlerinizi dinlemektedir. Yalnız son kararınızı verirken kendinizi onun yönlendirmesine bırakmanızı tavsiye ederim ki onun bilgi ve deneyiminden de sonuna kadar faydalanabilesiniz. Kendisi size sadece gerçekten gerekli olan uygulamaları yapacak ve en önemlisi de kendinizi çok iyi ve çok da bilgi edinmiş hissedeceksiniz. Son olarak eklemek isterim ki muayenehanesinin atmosferi, muayene ve uygulama asistanının ve ofis asistanlarının ilgisi ve profesyonelliği de müthişti.
IPEK DEMIRCAN
IPEK DEMIRCAN
2022-04-22
Highly scientific and ethical dermatologist ! I am a medical doctor and her patient for more than 10 years . I strongly recommend her