Nem Aşısı Kollajen Tedavisi

Nem aşısı, cildin temel nemlendirici maddesi olan hyaluronik asidin cilde enjekte edilmesidir. Zamanın etkisiyle yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde ve ayrıca güneşin zararlı etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi sebeplerden ötürü cilt dokusunda erkenden meydana gelen zararların giderilmesinde etkili bir yöntem olan nem aşısı ‘Gençlik Aşısı’ olarakta adlandırılır.

Hyaluronik asit cildin gençliğini sağlayan, dayanıklılığını arttıran temel maddedir. Çevresel faktörlerden özellikle güneş ışınlarının etkisiyle ve yaşla birlikte üretimi azalan bir maddedir. Cildin yaşlanmasının ilk belirtisi hyaluronik asit tabakasındaki düzensizlikler ve azalma (kırık yada oluklanmalar şeklinde görülür) sonucunda görülen kırışıklıklardır. Azalan hyaluronik asit yerine konmazsa yani ‘eksileni yerine koyma’ kuralına uyulmazsa cilt yaşlanmaya devam edecektir. Kırışıklıklar daha derin, düzensiz (baklava şeklinde) ve açılıp iyileşmesi daha zor bir hal alacaktır.

Nem aşısının tedavisindeki amaç; cilde hyaluronik asit vererek cildi önce nemlendirmek bu sayede cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlamaktır. Hyaluronik asidin cilde enjekte edildiği alanlarda, cildin derindokularda nemlenmesi sağlanarak, cilt hücrelerinin üretimini arttırdığı ve kendi hyaluronik asit ve kollajen liflerini ürettiği görülür. Hyaluronik asit ile tedavi edilen cildin bu nedenle sıkılaştığı ve gergin olduğu gözlenebilir. Bu nedenle nem aşısı, gençlik aşısı olarak da anılmaktadır. Cildin ihtiyacı olan yerlerine tek başına veya diğer enjekte edilebilen ürünlerle beraber uygulanır. Uygulama öncesi anestezik krem kullanılır, uygulama yaklaşık 20 dakika civarında sürebilir. Tedavi sıklığı ve miktarı kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Etkisi 6-9 ay sürebilir. Ancak ilave bakımlar ile bu süre 12-15 aya kadar da uzayabilir.

Cilt Tedavileri

Vücut Tedavileri

Google Yorumlar