Nem Aşısı Kollajen Tedavisi

Nem aşısı, cildin temel nemlendirici maddesi olan hyaluronik asidin cilde enjekte edilmesidir. Zamanın etkisiyle yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde ve ayrıca güneşin zararlı etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi sebeplerden ötürü cilt dokusunda erkenden meydana gelen zararların giderilmesinde etkili bir yöntem olan nem aşısı ‘Gençlik Aşısı’ olarakta adlandırılır.

Hyaluronik asit cildin gençliğini sağlayan, dayanıklılığını arttıran temel maddedir. Çevresel faktörlerden özellikle güneş ışınlarının etkisiyle ve yaşla birlikte üretimi azalan bir maddedir. Cildin yaşlanmasının ilk belirtisi hyaluronik asit tabakasındaki düzensizlikler ve azalma (kırık yada oluklanmalar şeklinde görülür) sonucunda görülen kırışıklıklardır. Azalan hyaluronik asit yerine konmazsa yani ‘eksileni yerine koyma’ kuralına uyulmazsa cilt yaşlanmaya devam edecektir. Kırışıklıklar daha derin, düzensiz (baklava şeklinde) ve açılıp iyileşmesi daha zor bir hal alacaktır.

Nem aşısının tedavisindeki amaç; cilde hyaluronik asit vererek cildi önce nemlendirmek bu sayede cildin daha parlak ve canlı olmasını sağlamaktır. Hyaluronik asidin cilde enjekte edildiği alanlarda, cildin derindokularda nemlenmesi sağlanarak, cilt hücrelerinin üretimini arttırdığı ve kendi hyaluronik asit ve kollajen liflerini ürettiği görülür. Hyaluronik asit ile tedavi edilen cildin bu nedenle sıkılaştığı ve gergin olduğu gözlenebilir. Bu nedenle nem aşısı, gençlik aşısı olarak da anılmaktadır. Cildin ihtiyacı olan yerlerine tek başına veya diğer enjekte edilebilen ürünlerle beraber uygulanır. Uygulama öncesi anestezik krem kullanılır, uygulama yaklaşık 20 dakika civarında sürebilir. Tedavi sıklığı ve miktarı kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Etkisi 6-9 ay sürebilir. Ancak ilave bakımlar ile bu süre 12-15 aya kadar da uzayabilir.

Cilt Tedavileri

Vücut Tedavileri

Google Yorumlar

Mükemmel
38 değerlendirmeler göre.
beyzanur oral
beyzanur oral
2023-11-20
Sevgili Betül Hanım’ a kaşımın üzerindeki bölgesel küçük bir çukurlaşmadan ötürü gittim Scarlet uygulaması düşünüyordum fakat kafamda soru işaretleri vardı. Kendisiyle görüşmemiz sonucu gerçek anlamda samimi bir şekilde bizi bilgilendirdi. Ticari bir amaç gütmeden bizi aydınlattı. Genel olarak cildimle alakalı daha sonra kendisiyle tekrar görüşeceğiz. Kendinizle alakalı bu alanda bir işlem yaptrmak istiyorsanz gönül rahatlığyla Betül hanımı tavsiye ediyorum
Sebnem Ozgur
Sebnem Ozgur
2022-11-17
Sevgili Betül Hoca’nın engin bilgisini ve konuya hakimiyetini son derece etkileyici buldum. Güler yüzü ve her şeyi, aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde anlatması da hastaya büyük bir güven veriyor. İyi ki varsınız.
Burak Özgür
Burak Özgür
2022-11-16
Bilgisine ve içtenliğine hayran kaldığım değerli bir hekim.
Met Egeli
Met Egeli
2022-06-22
Dr. Betül Şengör çok deneyimli ve bilgili bir doktor. Ekibi de çok güler yüzlü. Tavsiye ederim.
Gül Çelikten
Gül Çelikten
2022-06-22
Her zaman ki gibi hem bilginedirici hem de beklentimi karşılayan bir işlemdi.Çok teşekkürler
Zuhal Şimşek
Zuhal Şimşek
2022-06-15
Dr. Betül harika bir hekim. Kendisine İlk defa işlem yaptırmak için geldiğimde tedirgindim. Doğal olacak mı diye kafamda sorular vardı. Gerek samimiyeti gerek yaklaşımı beni çok rahatlattı ve işlemde çok rahattım. Sonuç mu… Tam da istediğim gibi oldu. Kendisinin müdavimi oldum. Asla başka bir yere gidemem. 🙏🏻😊
Burcu Kuskay
Burcu Kuskay
2022-06-01
Dr. Betül Şengör şu ana kadar tanımış olduğum en iyi dermatoloji uzmanı değil aynı zamanda en iyi doktordur. Çünkü kendisi size bir uygulama yapmadan önce, sorunlarınızın fiziksel, çevresel, genetik, vb. sebeplerini derinlemesine araştırmakta ve öncelikle bu sebepleri değerlendirmektedir. Riskli olan hastalıklarda bile daha yüzeysel araştırmalar yapan doktorlara çokça rastlıyoruz. Dr. Betül Hanım size çözüm sunabilmek için sizi tanımaya çalışmakta ve sizin fikirlerinizi dinlemektedir. Yalnız son kararınızı verirken kendinizi onun yönlendirmesine bırakmanızı tavsiye ederim ki onun bilgi ve deneyiminden de sonuna kadar faydalanabilesiniz. Kendisi size sadece gerçekten gerekli olan uygulamaları yapacak ve en önemlisi de kendinizi çok iyi ve çok da bilgi edinmiş hissedeceksiniz. Son olarak eklemek isterim ki muayenehanesinin atmosferi, muayene ve uygulama asistanının ve ofis asistanlarının ilgisi ve profesyonelliği de müthişti.
IPEK DEMIRCAN
IPEK DEMIRCAN
2022-04-22
Highly scientific and ethical dermatologist ! I am a medical doctor and her patient for more than 10 years . I strongly recommend her