Scarlet S Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Radyofrekans Scarlet S ile Yüz Gençleştirme

Scarlet S, cilt gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe etkisi için radyofrekans altın iğneleri ile cildin kollajen ve elastik liflerinin üretimini arttırır ve bunu dermisi kontrollü bir şekilde uyararak yapar.

Scarlet S radyofrekans uygulamasında, kişiye özel kullanımı olan bir başlık aracılığıyla cildin dermis tabakasına kontrollü bir enerji gönderilir. Bu enerji sayesinde cildin kollajen ve elastin lif üretimi uyarılmış ve teşvik edilmiş olur. Cildin sağlığı ve gençleşmesi için öncelikle dermisi uyaran ve mevcut yapıya da hasar vermeyen yöntemlere ihtiyaç vardır. Ameliyat olmak istemeyen kişiler için önerilebilecek yöntemlerden birisidir.

Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Altın iğne, cildin kendi kollajenini üretmesi için altın iğne tedavisi ile cildi uyaran bir yöntemdir. Altın iğne tek başına Scarlet S cihazı ile uygulanabileceği gibi, beraberinde plazma tedavisi ve vitamin ile de kombine edilebilir. Tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek sıklıkla uyguladığım altın iğne radyofrekans Scarlet S sayesinde cildin kendi özelliğine göre -ince veya kalın, kuru veya yağlı- belirlediğim dozlarda ve uygun derinliklerde “kontrollü” bir travma yaratıp, bu travmayı onarması için tetikleyerek cildi uyarmış oluyoruz. Uyarılmış cilt, altın iğne radyofrekans sayesinde yeni kollajen yapımını da eş zamanlı arttırmış oluyor.

Kimler Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulamasını yaptırabilir?

Kadın ve erkek her iki cins de yaptırabilir. Aknelerde ve akne izlerinde kullanıldığı için ergenlikte de lokal olarak çalışılabilir.

 • Akne izleri olan gençler (temel tedavilere destek olarak)
 • Cildi güneşten hasar görmüş kızarık ve lekeleri olanlarda
 • Gözenekleri belirgin ve yağlı olan ciltler
 • Kırışıklıkları olan ancak dolgu ya da toksin yaptırmak istemeyenler
 • Dolgu (hyaluronik asit) ve kas gevşetici kırışıklık tedavisi uygulamalarına rağmen ciltlerinde sarkma ve yumuşaklık sorunu olanlar
 • Rozacea (gül hastalığı) veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek uygulanabilir.

İhtiyacınızı doğru belirlemek için cildinizi iyi değerlendirmeli, cilt ve metabolizma ilişkinizi iyi tanımlamalısınız. Bu değerlendirmeyi güvendiğiniz dermatoloğunuz ile beraber yapabilirsiniz.

Şahsen benim tercihim, örneğin akne sorunu ile gelen hastalarım için yaşı ne olursa olsun ergenlikte yapılabilecek temel akne tedavilerine bu yaşta da öncelik vermektir. Çünkü akne 40’lı yaşlarda da görülebilir ve sebebi endokrin hormonlarımızla ilgili bir enflamasyon hastalığı, “glikasyon” dediğimiz insülin direnci olabilir. Ergenlik aknesinin temel sebebi, elbette hormonal aktivitenin artması ve bunun kontrol altına alınmasındaki zorluktur. Ancak yine de akneye yol açabilecek ek sebepleri araştırmak (vitamin, demir eksikliği veya diğer endokrin hastalıklarla ilişkisi), ilave olarak da  IPL gibi daha az basit yöntemlerle desteklemek olabilir. Bu tedavilere ek olarak akne izlerini azaltmak ya da ciltteki “sebum” denilen yağ salgısını kontrol altına almak için altın iğneli radyofrekans yöntemi önerilir.

Scarlet S Kullanım Alanları

 • Ameliyat istemeyenler için etkili yüz gençleştirme, cilt yenileme
 • Yüz sarkması ve boyun sarkması tedavisi
 • Yüz ovalinin belirginleştirilmesi
 • Cilt sıkılaştırma
 • Akne skar tedavisi (akne izleri tedavisi)
 • Gözenek sıkılaştırma ve cilt yağlanmasının dengelenmesi
 • İnce kırışıklıkların tedavisi (akordiyon çizgileri)
 • Cilt çatlakları (stria) tedavisi
 • Yara izleri tedavisi
 • Leke (pigment) tedavisi
 • Vücutta bölgesel cilt sarkması tedavisi (vücut sıkılaştırma)
 • Kılcal damar (yüz telenjiektazileri) tedavisi
 • Koltuk altı terlemesi (Hiperhidroz) tedavisi
 • Kol sarkmalarının giderilmesi

Kontrollü Travma ile Cildiniz Gençleşebiliyor!

Sağlıklı olup da ciltlerinin daha genç görünmesini isteyen hastalarıma, bir hekim olarak “cilt vücudun aynasıdır” prensibi ile yaklaşıyorum. Bu nedenle sadece yüzlerine yönelik değil, vücut sağlığına yönelik de tıbbi tetkik bilgileri verilmektedir. Cildi uyaran uygulamaların başında; üzerine yoğunlaştığım hatta kendimde de sonuçlarını gözlemlediğim iğneleme yöntemleri gelmektedir. Bu uygulamaların arasında cilde kontrollü ve ‘etkili’ uyarıyı yapan Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulaması geliyor. Bu uygulama ile kişinin cildinin rengine, kalınlığına, üzerindeki hasar oranına, kılcal damarına veya gözenek yapısına uygun dozlarda ve derinliklerde küçük iğneler ile radyofrekans verilir. Scarlet S radyofrekans yönteminde ciltte, uyarı amaçlı yapılan düşük dozlar sayesinde kontrollü travmalar yaratılmaktadır. Bu travmalar bizim yarattığımız ‘geçici hasarı’ iyileştirmek için cildin çaba sarf etmesini ve kendine gelmesini sağlamakta yardımcı olmaktadır. Beraberinde kombine edilen diğer uygulamalar ile bu etkinin daha sağlıklı ve kalıcı olmasını sağlamak da mümkündür. Kendime uyguladığım kombinasyonu cilt sağlığı için hastalarıma da tercih ediyorum. Bu nedenle altın iğne radyofrekans Scarlet S uygulaması ile eş zamanlı uyguladığımız PRP tedavisini sıklıkla öneririm. Plazma tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen plazmadır. Bu nedenle kendinden kendine yani otolog bir uygulamadır. Avantajı ise zengin ve alerji riski olmayan bu tanıdık iksirin (kendi kanımız) travma bölgesine hizmet edecek destek yapıların verilmesidir.

Cilt altın iğneli radyofrekans Scarlet S ve Plazma tedavisi ile hemen aynı gün canlanmakta ve görsel olarak fark edilir etkiler aynı hafta gözlenmektedir. Ancak biz dışardan görmesek bile cilt altında tamir yaklaşık 3 hafta boyunca devam eder. Fibroblastlar ise bu tamir sırasında görev alırlar ve yeni kollajen, elastik lif ve hyaluronik asit üreterek cildin gençleşmesine katkı sağlarlar. Altın iğne radyofrekans yöntemi Scarlet S ile cildin epidermis dediğimiz üst tabakası ve dermis dediğimiz ikinci tabakasının birlikte tamir edilmesi cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkili yöntemlerden biridir. Kimyasal peeling ile sadece epidermise yönelik bir tedavi yapabiliriz bu da cildin üretim yapan fibroblastları tetiklemek için yeterli değildir. Kas gevşetici kırışıklık tedavisi, hyaluronik asit ve vitamin uygulamaları ise dermis içine yapılan enjeksiyon yöntemleridir. Bu enjeksiyonlar ile cildin bağ dokusu güçlendirilir ve fibroblastlar aktive edilir; epidermisteki sorunlara yönelik bir gençleştirme değildir. Dolayısıyla hem epidermis hem de dermis tabakalarını aynı anda tedavi edebilmeye yardımcı en etkili yöntemlerden biri iğneli radyofrekans yöntemi ScarletS’dir.

Scarlet S altın iğne radyofrekans uygulaması sonrasında cildin hücre üretim döngüsü hızlanır, bu nedenle ciltte kuruma hissi olabilir. Ciltteki kuruluk hissi aslında hafif bir peeling etkisi gibidir. İşlem sonrası evde kullanılması önerilen kremlerin de kuruyan cilt tarafından emilimi artabilir. Bu dönemde krem sürülmesi ve bol su içilmesi bu nedenle tavsiye edilir. Bu nedenle dermokozmetik ürünlerin seçiminde de bir dermatolog desteği faydalıdır. İçeriden destek olmak için içtiğimiz suyu arttırmamız (önerilen su miktarı günlük 1.5-2 litre) iyileşmiş dolaşım olduğu için çok etkilidir ve ciltte canlanma etkisi hızla artabilmektedir. Tabii hastalarıma bir dermatolog olarak bazı tavsiyelerim ve önerilerim de cilt gençleştirme etkilerini arttırmak için faydalı olabilmektedir.

Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulaması iki veya dört seans yapılabilir. Uygulama sıklığı ilk başlayanlar için ayda bir ancak idame amaçlı ise 6-12 ayda bir olarak planlanabilir. Kişinin cildini doğru değerlendirerek ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden seçilen diğer uygulamalarla da kombine edilebilmektedir. Scarlet S altın iğneli radyofrekans yönteminin uygulandığı gün 1- 2 saatte tamamen geçen bir kızarıklık olabilir. Kanama, kabuklanma, şişme ya da morarma genellikle görülmez. Bu arada altın iğne radyofrekans uygulanan cilde eş zamanlı yapılan Plazma tedavisi de iğnesiz bir şekilde uygulanmaktadır. Çünkü zaten 1-2.5 mm lik radyofrekans altın iğne tedavisi sayesinde cildimiz herşeyi emmeye hazırdır.

En çok sorulan soru: Morluk olur mu?

Hayır, altın iğne radyofrekans Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olup; radyofrekans cihazının başlığının uçlarının çok ince ve iğne derinliğinin kişinin cilt yapısına göre ayarlanabilir olması sayesinde morarma olmaz. Ayrıca kılcal damarlarda hafif koagülasyon (dağlama) etkileri sayesinde ciltteki kızarıklık ve yüzeysel damarlarda da iyileştirici etkileri vardır. Bu nedenle rozacea yani gül hastalığında kızarık olan ciltlerde de tercih edilen bir uygulamadır.

Bu uygulamanın etki mekanizmasını özetleyecek olursam; altın iğneli radyofrekans yöntemi ameliyat istemeyen kişiler için etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir. Bu uygulama ile cildin özelliğine ve ihtiyacına göre hekimin önceden belirlediği doz ve derinlikte kontrollü bir travma yaratıp, oluşan geçici hasarın cilt tarafından onarılması tetiklenmektedir. Cilt kendi kendini onarırken yeni kollajen ve elastik liflerin ve bağ dokusunun ana maddesi hyaluronik asidin üretiminin arttırılması da sağlanmaktadır.

Sadece radyofrekans ile etkili bir cilt gençleştirme mümkün mü?
Şayet gereken zamanda yani belki 25-30’lu yaşlarda cildimizi uyarmak amaçlı bu tip uygulamalara başlamışsak, hiç kilo alıp vermiyorsak, iyi besleniyor ve spor yapıyorsak ve iyi de uyuyorsak belki. Ama keşke! Maalesef yok böyle bir dünya. Kadın olarak hepimizin birçok hormonal döngüleri var; adet öncesi, adet dönemi, premenapoz, menapoz, hamilelik ve emzirme dönemleri, bazen de başka endokrin sebeplerle isteyerek veya istemeyerek kilo alıp vermelerimiz. Bu nedenle tek başına bir çeşit uygulama yeterli olmayabilir. En doğrusu kendimize cildimizi emanet edebileceğimiz güvenebileceğimiz bir doktorumuzun olmasıdır. Özellikle neştersiz bir uygulama istiyorsak ve hatta enjeksiyonsuz; o zaman altın iğneli radyofrekans yöntemi ve Plazma tedavisi oldukça başarılı bulduğum bir yöntemdir. Çünkü her zaman söylediğim gibi cilt uyarılmazsa yaşlanır.

İlave olarak tercih edilecek yöntemleri nasıl seçiyoruz?

Bir dermatolog olarak hastalarımı muayene ederken iyi dinlerim, sorularımla aile öyküsünü, genetik özelliklerini, metabolizmasını, beslenmesini, uyku düzenini, yaşamındaki stres kaynaklarını dolayısıyla oksidasyonlarını iyi tanımlamaya çalışırım. Gerekirse kan testi isteyerek vücut-cilt ilişkisine ait eksiklerini araştırırım. Kan test sonuçlarına göre uygun doz ve sürelerle antioksidan vitaminler yazarım, beslenme önerilerinde bulunurum. Kişinin doğallığını bozmayacak şekilde gençlikteki cilt enerjisine kavuşturacak uygulamalardan; cilt bakımı, IPL, ScarletS, toksin, hyaluronik asit, vitamin enjeksiyonu, mezoterapi, plazma tedavisi gibi neştersiz-ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden uygun olanı veya olanları belirlerim. Şayet hastamın ihtiyacını bu yöntemler ile değil de ameliyat ile çözebileceksek o zaman da kendisine en uygun operasyon yöntemini anlatırım. Özetle empati yaparak ve bilimsel tecrübelerimi hastama samimiyetle sunarım; bir ortak yol belirlediğimizde işlemlerimize uygun sıra ile başlarız.

Öyle bir uygulama olmalı ki; cilt gençleştirme, cilt yenileme, ciltteki elastikiyet kaybını giderme (cilt sıkılaştırma, yüz sarkması tedavisi), boyun toparlama, leke tedavisi, ince kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, yara izi iyileştirme ve daha aklınıza gelebilecek pek çok cilt sorununu gidermede yardımcı olabilsin. Ameliyat istemeyen kişilerin tercih edebileceği bu yöntem ile işlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmek mümkündür.

Scarlet S, derinin tüm katmanlarına –epidermise ve dermise- altın iğnelerle tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcı olabilmektedir.

0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt altına inebilen bu sistem, geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilmekte ve böylece ciltteki çeşitli problemler ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir şekilde çözülebilmektedir. İşlemden sonra ciltte mikro kanallar açıldığından cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan vs. içeren serumlar verilmesi veya Plazma tedavisi uygulanması işlemin etkinliğini arttırmaktadır.

Ameliyatla yüz germeye ve çeşitli cerrahi işlemlere göre çok daha ekonomik olup, kısa iyileşme süresi ve acısız bir uygulama oluşu da tercih edilebilirliğini sağlayabilmektedir.

Danışanın ihtiyacına göre 20-40 dakika süren uygulamanın sonrasında kanama, morarma olmamakta, iğne izi kalmamaktadır. Aylık periyotlarla 3 seans yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda 5 seanslık bir kür gerekebilir. Ertesi yıl 1-2 seans uygulama sonuçların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Scarlet S fraksiyonel radyofrekans teknolojisi sosyal hayata hemen dönebilmeyi sağlarken, geniş tedavi alanı nedeniyle her yaş grubuna uygulanabilmektedir.

Cilt Tedavileri

Vücut Tedavileri

Google Yorumlar

Mükemmel
38 değerlendirmeler göre.
beyzanur oral
beyzanur oral
2023-11-20
Sevgili Betül Hanım’ a kaşımın üzerindeki bölgesel küçük bir çukurlaşmadan ötürü gittim Scarlet uygulaması düşünüyordum fakat kafamda soru işaretleri vardı. Kendisiyle görüşmemiz sonucu gerçek anlamda samimi bir şekilde bizi bilgilendirdi. Ticari bir amaç gütmeden bizi aydınlattı. Genel olarak cildimle alakalı daha sonra kendisiyle tekrar görüşeceğiz. Kendinizle alakalı bu alanda bir işlem yaptrmak istiyorsanz gönül rahatlığyla Betül hanımı tavsiye ediyorum
Sebnem Ozgur
Sebnem Ozgur
2022-11-17
Sevgili Betül Hoca’nın engin bilgisini ve konuya hakimiyetini son derece etkileyici buldum. Güler yüzü ve her şeyi, aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde anlatması da hastaya büyük bir güven veriyor. İyi ki varsınız.
Burak Özgür
Burak Özgür
2022-11-16
Bilgisine ve içtenliğine hayran kaldığım değerli bir hekim.
Met Egeli
Met Egeli
2022-06-22
Dr. Betül Şengör çok deneyimli ve bilgili bir doktor. Ekibi de çok güler yüzlü. Tavsiye ederim.
Gül Çelikten
Gül Çelikten
2022-06-22
Her zaman ki gibi hem bilginedirici hem de beklentimi karşılayan bir işlemdi.Çok teşekkürler
Zuhal Şimşek
Zuhal Şimşek
2022-06-15
Dr. Betül harika bir hekim. Kendisine İlk defa işlem yaptırmak için geldiğimde tedirgindim. Doğal olacak mı diye kafamda sorular vardı. Gerek samimiyeti gerek yaklaşımı beni çok rahatlattı ve işlemde çok rahattım. Sonuç mu… Tam da istediğim gibi oldu. Kendisinin müdavimi oldum. Asla başka bir yere gidemem. 🙏🏻😊
Burcu Kuskay
Burcu Kuskay
2022-06-01
Dr. Betül Şengör şu ana kadar tanımış olduğum en iyi dermatoloji uzmanı değil aynı zamanda en iyi doktordur. Çünkü kendisi size bir uygulama yapmadan önce, sorunlarınızın fiziksel, çevresel, genetik, vb. sebeplerini derinlemesine araştırmakta ve öncelikle bu sebepleri değerlendirmektedir. Riskli olan hastalıklarda bile daha yüzeysel araştırmalar yapan doktorlara çokça rastlıyoruz. Dr. Betül Hanım size çözüm sunabilmek için sizi tanımaya çalışmakta ve sizin fikirlerinizi dinlemektedir. Yalnız son kararınızı verirken kendinizi onun yönlendirmesine bırakmanızı tavsiye ederim ki onun bilgi ve deneyiminden de sonuna kadar faydalanabilesiniz. Kendisi size sadece gerçekten gerekli olan uygulamaları yapacak ve en önemlisi de kendinizi çok iyi ve çok da bilgi edinmiş hissedeceksiniz. Son olarak eklemek isterim ki muayenehanesinin atmosferi, muayene ve uygulama asistanının ve ofis asistanlarının ilgisi ve profesyonelliği de müthişti.
IPEK DEMIRCAN
IPEK DEMIRCAN
2022-04-22
Highly scientific and ethical dermatologist ! I am a medical doctor and her patient for more than 10 years . I strongly recommend her